Çelik konstrüksiyon fabrika yapımı

Çelik Konstrüksiyon fabrikanızı biz inşaa edelim 0532 574 39 94

Yaka metal olarak tecrübeli personel ve ekibimiz ile çelik binalar, fabrika binaları, çelik çiftlik yapıları, çelik depo binaları gibi konularda hizmet için imalat aşamasından montaj ve anahtar teslimine kadar her türlü görev almaya bilgi ve tecrübemizi paylaşmaya hazırız.

Konuyla alakalı sorularız veya talepleriniz için arayabilirsiniz 05325743994.

Çeliğin hızlı imalatı kolay ve hızlı montajı sağlamlık kriterlerini karşılaması uzun ömürlü olması bakım gerektirmemesi ve fiyat yönünden betonarme binalara kıyasla çok daha ekonomik olmasından dolayı sıklıkla fabrika binalarında depo olarak kullanılacak alanlarda büyük hayvan barınak, ahır ve çiftliklerde tercih edilmektedir, fakat gelişmiş ülkelere kıyasla ülkemizde bu tür yapılarda kullanımı oldukça düşüktür, bunun sebebi ise bu tip yapıları kuracak imalatı üstlenecek firmaların yetersizliği ve bilgisizliğidir.

Onlarca ve yüzlerce avantaj sağlayabilecek olan çelik yapıların henüz hak ettiği oranda imalatının yapıldığı ve yeterli sayısal orana ulaştığını söylemek pek mümkün değildir,

Çelik fabrikaların niçin belli bir sayısal orana ulaşması amaçlanmadır? Diye bir soru sorulmuş olsa nacizane bir fikir olarak şöyle bir düşüncemi cevep olarak paylaşabilirim.l

__ En önemli avantajı olarak sağlamlığı depreme dayanıklığı depremden etkilenmeyen bir yapı oluşundan dolayı büyük bir deprem anında pek çok fabrikanın yok olduğu veya işlevini yitirdiği üretemez hale geldiği bir afet durumunda çelik fabrika binaları zarar görmez ve üretime devam edebilir.

Halbuki beton yapılardan oluşmuş bir fabrika yıkalabilir ve deprem sonrası işlevsiz hale gelebilir üretim durur, bir fabrika hali hazırda maddi durum yeterli olsa hiç sıkıntı olmasa bile büyüklüğüne ve ihtiyaç duyulan makine parkurlarına göre kurulup faaliyete geçmesi aylar hatta yıllar alabilmektedir.

Yani fabrikanın depremde zarar görmemesi en önemli konuların başında gelir. Fabrika işin en mühim konusu olduğundan dolayı biz bu konuyu irdeliyoruz, ambar, depo çiftlik gibi yapılar için de aynı şeyler geçerlidir.

Çelik konstrüksiyon fabrika imalatı
Çelik fabrika yapımı
Komple çelik konstrüksiyon fabrika
Çelik konstrüksiyon fabrika
Fabrika
Çelik yapı bina
Çelik fabrika
Çelik konstrüksiyon
Çelik konstrüksiyon fabrika yapımı
Fabrika yapım