İzmir profesyonel çatı tamiri çatı aktarma

İzmir merkez ve tüm ilçeleri için verdiğimiz profesyonel çatı tamiri, çatı aktarma çatı yenileme işlemleri için bizlere her türden soru görüş istek ve talepte bulunmak amacıyla 05325743994 nolu numaradan 7/24 arama yapalirsiniz.

Yaka metal olarak tecrübeli personel kodromuzla sizlerin ihtiyaç duyduğu her nevi çatı tadilatı ve çatı yenileme işlerinizde İzmir çatı firmaları arasında profesyonel çatı tamiri yapan ve taşyünü, sandviç panel çatı kiremit çatı trapez çatı saç çatı tamiri tadilatı yenilenmesi ve sıfır çatı yapımı konularında her daim en uygun fiyatlarda çatı Maliyeti çıkartmaktadır.

Çatı onarımı
Çatı tamiri

İzmir’de profesyonel çatı tamiri fiyatı

Çatı aktarma fiyatları İzmir, Sandwich Panel izmir, Profesyonel çatı tamiri, İzmir Çatı firmaları, Taşyünü sandviç Panel izmir, Ahşap çatı Fiyatları İzmir gibi sorgular için sitemizi ziyaret eden kullanıcılarımıza cevap olarak çatı tadilat işleri konularında en uygun fiyatı vereceğimizi garanti ediyoruz, en kaliteli hizmeti sunacagımızı tahattüt ederiz çatının ihtiyaç duyduğu malzeme listesine göre ayrıca ihtiyaç duyulan işgücüne göre fiyat belirlemektir, bizleri hemen 05325743994 nolu numaradan arayıp keşif hizmeti isteyebilirsiniz.

Çatı degişim
Çatı yenileme

İzmir Selçuk Demir Doğrama

Selçuk demir doğrama faliyeti çatı konstrüksiyon çatı kaplama ferforje pencere korkuluğu balkon ve bahçe duvarı korkulukları veranda sundurma gibi demircilik faaliyetleri alanına giren pek çok farklı iş kollarında hizmet vermekteyiz.

Ücretsiz keşif veya fiyat bilgisi talepleriniz için lütfen 05325743994 numaralı telefondan ulaşınız.

Selçuk demir doğrama faaliyetlerimiz

 • Çatı konstrüksiyon
 • Çatı kaplama
 • Çatı yalıtım
 • Sundurma yapımı
 • Veranda yapımı
 • Balkon korkuluğu
 • Pencere korkuluğu
 • Bahçe giriş kapıları
 • Avlu kapısı
 • Apartman giriş kapısı
 • Garaj kapıları
 • Çelik konstrüksiyon
 • Çatı modelleri
 • Ferforje
 • Özel üretim
 • MEnfez
 • Depo kapıları
 • Demir doğrama

Yukarıda bahsettiğimiz veya bahsedemediğimiz demir malzemenin bükme kesme vidalama ve kaynaklama yöntemi ile elde edilen bütün demircilik faaliyetleri hakkında bilgi almak veya fiyat yada keşif talebinde bulunmak için bizleri çekinmeden günün her saatinde arayabilirsiniz.

Ahşap ve demir kapı

Ahşap ile demirin bütünleşik sağlam uzun ömürlü dayanıklı estetik ve nostaljik kapılar elde etmek mümkündür, demir ve ahşabın bir arada kullanılmasını gerektiren nedenlerden en önemli faktörlerden birisi demirin sağlamlığını kapıya kazandırmak, ahşabın sıcaklığını ve görsel olarak şıklığını sunmaktır.

Ahşap bir garaj kapısı ahşabı taşıyacak çerçeve konstrüksiyon demirden imal edilerek kapının sarkma ve çekme bükülme gibi ağaç malzemenin karakteristik özelliklerine karşı daha uzun ömürlü olması amaçlanmıştır.

Çelik konstrüksiyon Yarı açık ahır yapımı

Yarı açık Besi damları ve ahırları

Ülkemizin ege ve Akdeniz bölgeleri gibi ılıman iklime sahip kıyı şeritlerinde açık ve yarı açık besicilik yapmaya olanak sağlayan iklim şartlarına sahiptir, yarı açık diye adlandırılan besi damı ahır projeleri profil veya çelik konstrüksiyon ile taşıyıcı sistem oluşturulup üzeri saç sandviç panel veya en ekonomik olanı ise naylon muşamba plastik film ile kaplanarak sızdırmazlık ve su yalıtımı tamamlanır, gerekli bölmeler, zemine beton uygulanması, yemlik ve sulukların oluşturulması gibi teknik teferruatlar da tamamlandığında ahır hazırlanmış olur, ayrıca yemhane veya yem siloları samanlık su depoları garaj, yönetim binası işçi barınağı gibi gerekli alanlar oluşturulduğunda üretim için ahır hazır duruma gelir.

Ekonomik besi ahırı

Yukarıda görülen ekonomik tip büyük yatırım gerektirmeyen naylon kaplama ahır projesidir. Ilıman bölgeler için daha uygundur.

Kapalı besi ahırı

Yukarıdaki resimde görülen besi damı ise çelik konstrüksiyon ve trapez saç ile oluşturulmuş bir besi ahırıdır ilk görseldeki ahır projesine nazaran ilk kurulum maliyeti biraz daha fazladır.

Yarı açık besicilik

Her türlü besi ahırı projeleriniz için bizimle irtibat kurmaktan çekinmeyin, 05325743994

Ferforje

Ferforje ile ilgili konuları irdeleyeceğimiz bu yazımızda Öncelikle ferforje nedir, ferforje neye denir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Ferforje neye denir

Değerli ziyaretçimiz kıymetli okuyucumuz ferforje demirin ısıtılarak veya soğuk olarak büküm yontum haddeleme presleme döküm ve dövme teknikleri ile estetik bir form verilmesi sonucu görsel açıdan sanatsal olarak işlenme tekniği ile ortaya çıkan bir demir doğrama elemanlarının toplamına ferforje adı verilir, en belirgin özelliği sağlamlığı ve zerafeti estetikliği olmaktadır. Buraya kadar ferforjenin ne olduğu konusunu anlatmaya çalıştık aşağıdaki resimi de bir örnek teşkil etmesi açısından yazıya ilave ediyorum.

Bir ferforje korkuluk

Yukarıda Görüdüğü üzere ferforje aslında demirdir demirin işlenmesi sonucu çeşitli motifler ile oluşturmuş bir demir korkuluğa demir korkuluk değil de ferforje korkuluk denilmektedir. Eğer yukarıda görülen korkuğun iki başındaki iki topuz ve her demir çubuğun başındaki dövme mızrak uçları ve araçlardaki 3 adet motif işleme olmamış olsaydı bu korkuk demir korkuluk olarak adlandırılandırılacaktı.

Lazer kesim ferforje nedir

Değerli arkadaşım lazer kesim ferforje tam olarak şunu ifade eder, saç levhaların lazer kesici makineler magrifeti ile bir bütün halinde kesilip istenmeyen kısımların saç levhadan uzaklaştırılması ile saç levhada kalan bütün saç tabakasının görsel olarak aldığı tasarım kapı pencere korkuluk cephe kaplamalarında veya bunlara benzer başka bir alanda kullanılması lazer kesim ferforje olarak adlandırılır.

Lazer kesim ferforje
Örnek Lazer kesim saç tasarımları

Ferforje balkon

Ferforje balkonlar son 10 yıl evveline kadar oldukça çok rağbet gören balkon korkuluk sistemleri idi, fakat her alanda olduğu gibi bu zanaat dalına da tekelleşme sonucu bir darbe vuruldu pazarı görüp ellerini avuşturan bir kesim var sermayeyi elinde bulunduran kesim bu kesim her meslek dalında buldukları bütün fırsatları değerlendirip darbe indirebilir, demir kapı pencere sistemlerine alüminyum kapı pencere sistemlerinin darbesinden sonra hem alüminyum hem demir kapı pencere sistemlerine darbe indirip tekelleşmeyi sağlayan plastik kapı pencere sistemleri ülkemizde ilk etapta Fırat pen olarak devamında nice penlerle demir doğramacılığı öldürmüştür, aynı durum demir balkon veya ferforje balkon sistemlerinin başına da gelmiştir, cam balkon alüminyum balkon gibi sistemler demir doğramacının karşısına bir dev gibi dikilmiş dükkanlarını dahi kapattırmıştır, ferforje bahçe korkuluğu sistemlerinin karşısına şimdilerde panel çit adı altında çit ve korkuluk sistemleri geçmiştir, bu sistemlerin her biri fabrikasyon olarak imal edilip rekabet imkansız gibi bir şeydir.

Bir ferforje balkon örneği

Alüminyum Sineklik sistemleri imalatı

Başta sivrisinek karasinek ve her türlü haşerinin ev içerisine girişini engelleyen alüminyum sineklik sistemlerimiz uzun ömürlü ve bakım gerektirmez, onyıllar boyu kullanım ömrüne sahiptir, kapılar için raylı veya menteşeli açılır kapanır olarak imal edilmekle birlikte pençereleriniz için kolay söküp takılabilir şekilde geçmeli sisteme sahiptir.

Ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilmek için bize hemen 5325743994 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Açılır kapanır Sürgülü pencere korkuluk modeli

Pencere korkulukları içeriden dışarıya ve dışarıdan içeriye herhangibi bir tehlikeyi bertaraf etmek için. İnşaa edilirler genellikle sabittir içeriden dışarı dışarıdan içeriye geçit vermezler, bazı istanai durumlarda özel bir talep gelmesi üzerine pencere korkuluk demirleri tıpkı bir pencere gibi açılıp kapanabilmektedir açılıp kapanabilme kalibiyetine sahip korkuluk sistemleri menteşeli olarak dairesel açılır kapanabilir olarak imal edilebileceği gibi, aşağıdan yukarıya yukarıdan aşağıya da açılıp kapanabilir olarak imal edilmesi mümkündür tıpkı bir arabanın bagaj kapısı gibi , sağa ve sola açılıp kapanabilen pencere demiri parmaklığı imal edilebilmektedir.

Yana Kayar diye de adlandırılan korkuluk sistemi balkon, bahçe gibi dış mekanlara yemek servisi çay servisi gibi ihtiyaç durumlarında pratik çözüm olması açısından kolaylık sağlar, yana kayıp açıldığından dolayı dış mekanda yer kaplayıp ölü alan oluşturmaz.

Yangın gibi afetlerde hızlı kaçış imkanı sağlar. Şöyle düşünün evinizin dış kapısı karidorun sonunda dış kapının hemen yanındaki oda da yada dış kapıya giden karidorda yangın çıktı muhtemelen dış kapıya ulaşamazsınınız. Bu gibi durumlarda bolkon kapıları ikinci seçenektir kaçış için eğer eviniz korkuluk sistemine sahipse ve dış kapıya ulaşamadığımız gibi balkon kapısına da ulaşamıyorsanız, açılır kapanır korkuluk sistemlerinin asıl kıymetini o zaman daha iyi anlarsınız kimsenin başına böyle bir kötü durum gelmemesi dileğiyle.